GRANIIDIST TÖÖTASAPINNAD

Graniidist tasapinnad on klassikalist looduskivi hindava praktilise inimese valik. Graniidi unikaalsete mustrite ja laia värvivaliku hulgast leidub kindlasti midagi igale maitsele ja igas stiilis keskkonda. Olenemata sellest, kas see asub siseruumis või välitingimustes, sest graniidist töötasapind sobib tõesti igale pool ja igasse keskkonda. Dekton

Graniit on looduslik kivim, mis on moodustunud vulkaaniliste protsesside tagajärjel Maa sisemuses asuva ülessulanud kivimitest koosneva vedela massi aeglase jahtumise ja tardumise tulemusena. Graniit koosneb põhiliselt kvartsist ja päevakividest ning sisaldab vähemal määral ka vilke, amfiboole ja muid mineraale.

Tänu sellele on graniit tugev, kulumiskindel ja kannatab hästi temperatuuri kõikumist – nii jääkülma kui kõrvetavat kuuma. Just sellepärast on graniit köögi töötasapinna jaoks ideaalne materjal, sest ka täiesti kuumad potid-pannid võib otse tasapinnale toetada ilma, et peaks selle kahjustumise pärast muretsema.

Siiski tasub silmas pidada, et kuigi graniit ei ole väga poorne kivim, on heledamad toonid tumedatest poorsemad ja võivad vedelikke paremini sisse imeda. See tähendab, et kui tumedamate toonide puhul piisab ainult niiske lapiga puhastamisest, tasuks heledam töötasapind paar korda aastas spetsiaalse hooldusvahendiga katta. Siis säilib graniidist töötasapind sama säravana aastakümneid.

Graniidist töötasapinna ruutmeetri hind algab 150 eurost ja võib ulatuda 370 euroni.