MARMORIST TÖÖTASAPIND

Marmorist tasapinnad on tõeliselt luksuslikud ja ajatud. Selle looduskivi ainulaadsed mustrid ja mitmekülgsed naturaalsed värvitoonid sobivad sama hästi nii klassikalisse kui moodsasse interjööri. Tänu sellele on marmor töötasapinna materjalina kasutuses olnud juba aastasadu ning on populaarne ka tänapäeval. Marmorist töötasapinnad

Marmor on looduslik kivim, mis on moodustunud tugeva surve ja kuumuse tagajärjel aastatuhandete jooksul. Marmorid koosnevad kas kaltsiidist või dolomiidist ning võivad lisandina sisaldada kvartsi, küünekivi, granaate, pürokseene, diopsiidi ja serpentiini.

Sellest tulenevalt on marmori tekstuur poorne ja kivim võrreldes teiste tasapindadeks kasutatavate materjalidega suhteliselt pehme. See tähendab, et marmorist töötasapinnad kahjustuvad ja määrduvad kiiremini kui graniidistkvartsistkeraamikast või betoonist töötasapinnad ning vajavad oma ilu ja luksuse säilitamiseks tihedamat puhastamist ja rohkem hooldust.

Seega sobib marmorist köögi töötasapind pigem inimesele, kes on valmis selle ajatu luksuse säilitamiseks rohkem vaeva nägema või tõelisele kokale, kes on nõus oma toiduvalmistamisest tasapinnale tekkinud märke uhkusega eksponeerima.

Samas sobib marmor suurepäraselt näiteks vannitoa töötasapinnaks, lauaplaadiks või seinte kaunistamiseks, sest seal on kokkupuudet marmorit kahjustavate ainetega vähem. Kodulehe tegemine

Siiski tuleb meeles pidada, et marmor imab suhteliselt lihtsalt vedelikku ja reageerib hästi happega ehk vältida tuleks kokkupuuteid happeliste puhastusvahendite ja puuviljade, punase veini, mahlade, tee ja kohvi, aga ka näiteks erinevate õlidega. Kõik need võivad marmori pinda kahjustada ja selle värvust muuta.

Õnneks on tänapäeval hulgaliselt erinvaid marmorpindadele mõeldud puhastus- ja hooldusvahendeid, mis teevad töötasapinna hooldamise lihtsaks ning täidavad ka marmori poorse tekstuuri. Ka nendega tuleb hooldust siiski regulaarselt korrata.

Oma kapriissest iseloomust olenemata on marmor siiski klassikaline luksus, mille välimusele ei ole teiste materjalide hulgas vastast.

Marmorist töötasapinna ruutmeetri hind algab 180 eurost ja võib eksklusiivsema marmori puhul küündida lausa 250 euroni.